Gezi Blog'u
Site Slogan

HABER SİPİKERİ YUSUF DOĞMİŞ BEY’İN ELİF ACUN İLE RADYO 34 DE YAPTIĞI RÖPORTAJIN ,PROĞRAMDA YER ALMAYAN SÖYLEŞİNİN TAMAMI

 

1. Elif Acun kimdir? bize biraz özgeçmişinizi anlatırcısınız ,çünkü çok renkli bir yaşantınız var ve melezsiniz ,merak edenlere Elif Acun tanıtır mısınız? Nerelidir? Nerde doğmuş nerde yetişmiştir?

Cevap:
Elif Acun’, Sivas Hafikli, İlahiyat Fakültesi Mezunu Öğretmen emeklisi,1974 Kıbrıs Gazisi bir babanın,
Soyu Hicaz’a dayanan, Şeyh, Âlim ve Seyyid,Şerif soyundan gelen Şuan Londra, İngiltere’de ikamet eden Arap kökenli bir ailenin Kızı olan bir annenin kızıdır.
Kıbrıs’ta doğdum, ancak; babamın görevi İstanbul da olması dolayısı ile doğar doğmaz İstanbul Beşiktaş’a getirildim. Bebekliğim ve çocukluğumun bir kısmı Beşiktaş’ta ve Haydarpaşa da Sümbül Efendi Hz Türbesinin avlusundaki bir küçük evde geçmiştir. Anne ve Babam ben 8 aylıkken ayrılması ile biz ağabeyim ile beraber babam da kaldık, anne’mi görmedim hiç ama, yaşıyor şuan sonra, 11 aylıkken babam Konyalı bir aile kızı olan ve Nakşibendi Tarikatının büyük Kutbu, Mahmut Sami Ramazan oğlu Hz ‘ne 20 yıl hizmetinde bulunmuş ve manevi kızının kızı ile yaptığı evlilikten sonra 1,5-2 yaşından sonra,
Mahmut Sami Ramazan oğlu Hz manevi kızı olan ananesinin yanında Konya büyüdüm sonra, yine babamın memurluk görevi ile Türkiye’nin çeşitli yerlerinde bulunarak İlkokul dönemini geçirdim, İstanbul Pendik İmam hatip ve Konya İmam Hatipte okuyarak okul hayatımı sonlandırdım.
Sonra, Pratik Arapça Kursu ve Çini Kursu gibi Sosyal aktivite sonunda, edebiyatımın kuvvetli olması ile yazarlık yapmaya başladım, gittiğim şehirlerde Gazete Köşesin de mizah yazarlığı yaptık ve arkası yağrın olarak Yitik Cennet adında bir romanımız yayınlandı. Sonra; bir takım ilim ehli kişilerin bizi keşfetmesi ile Tıp’a Alternatif Destek uygulamaları ilimlerine teşvik edildim, sonra geçtiğimiz senelerde, Rufai, Kadiri Şeyh’i bizi vesilelerle tanıması ile havas ilmi ve birçok konuda icazetler alarak şuan gördüğünüz üzere işte sizlerle buradayım J

2. Maşallah, iyici buradasınız J Ve çok renkli, bir okadır hüzün kokan bir hayatınız yansıyor anlatımlarınızdan. Peki, asıl mesleğiniz yazarlık dediniz? Ve hala devam ediyor musunuz?

Cevap:
Evet, tabii ki devam ediyor, inşallah en kısa zamanda, şuan ki mesleğimi içeren bir kitap çıkarmaya çalışıyoruzJ

3. İnşallah bizde merakla bekliyor olacağız Hocam kitabınızı. Peki, ismi belli mi kitabınızın ve içeriği nedir?

Cevap:
İçeriği Cenneti satın alacak cinsten her yerde bulunmayan dualar Ve insanları şuan ki düşmüş oldukları buhran ve her türlü tehlikelerden, ailelerini, kendilerini korumanın püf noktaları ve kolay yöntemleri içeren ve birazda sürpriz,
Bu yüzden ismini ‘’Cenneti Satın Alan Düre-i Meknun (Gizli inciler) koymayı düşünüyoruz inşallah.

4. Çok güzel ve gizemli bir isim gerçekten. Yazarlık ile beraber ikinci mesleğiniz Tıbba alternatif destek uygulayıcı ve terap’i uzmanısınız. Neler var bu alternatif destek uygulamalarınız da, hangi eğitimleri aldınız?
Cevap:

Birçok mevzu var rusal, fiziksel, psikolojik.
Bioenerji-Reiki-Hipnoterapi-Thelta Heling (Bilinçaltı)-Telepati-Pratik Şifa- Bio Perfonmance Vibrechion,Hacamat-Renkler Terapi-Esmalar ile Terapi-Karakter Kişilik Analizi vb Dünyevi ilimler,
Ve Nakşi-Rufai-Kadiri-Seyyad’i Tarikatlarının Meşayıhın dan
Ulum-i Ruhaniye,Rukiye,Kamil,Şamil Tüm Havası icazeti-Rüya Tabiri İcazeti-12 İmama mahsus İstihare ve Hz Ali,İmam Cafer-i Sadık,Şeyh-i Ekler MUHYİD’DİN ARABİ HZ,İn-i Siriyn gibi Eâzamı Ashâb-ı Kiram ve Evliya’yı İzâm ,Ulâmai A’lâm Hazâratının Usullerinin TEFE’ÛLUNUN İCAZETİ(Herhangi bir iş,hakkında hayırlımı,değil mi,kazanç olur mu,zarar olur mu vb ) ile ilgili icazet verilmiştir.
Yine, Şeyh Nazım Kıbrıs-i Hz mürüdlerinden Manevi Reçete (Dualar, Esmalar, Sureler, Ayetler ile şifa usulü) icazeti aldık.
Türkiye’nin çeşitli yerlerinden gelen hastaları iyileştirmesi ile bilinen Urfa da ikamet eden Şeyh İbrahim den de istifade edip onunda iznini aldık, ayrıca
İstanbul Tavuss Baba Türbegahın dan, okuduğu hastaları iyileştirme icazeti alan kendi babamdan da el aldık.Ve anne tarafından ocak dediğimiz sistem var.Ayrı olarak
40 lardan olduğu belirtilen ve bazı Allah dostlarının da bu ilimler ile alakalı izinlerini, dualarında alıp istifade ettik ve Aldığımız ilimler ve izinler doğrultusunda, hizmet ederek,şifa’ya vesile olmaya çalışıyoruz.

5. Maşallah Hocam gerçekten çok ihtiyacımız var toplum olarak bu hizmetlere. Allah yolunuzu açık etsin. Peki, sizin babanıza da el verilmiş siz, babanızın hastalara şifasına vesile olmasında şahit olduğunuz birçok durum olmuştur, ney idi mesela babanızın iyileştirdiği bir hasta, bir örnek verir misiniz?
Cevap:
Evet, tabi, bir seferinde rahmetli anneannem beyin kanaması geçirdi ve 25 gün çift kişilik yoğun bakımda kaldı, yanımıza tekerlikli sandalyede eli ayağı, kafası hatta hiçbir yeri tutmayan ve hiç bir şey hissetmeyen hasta getirdiler, babam her gün anneannemi ziyarete gelir, suyuna okur giderdi, bir gün yanımızdaki o bayanın refakatçisi babama ‘’Ağabey hep kendi hastanı okuyorsun, birazda bizim hastayı okusana’’ diye espri yaptı, babam da denileni yaptı, o hastanın içeceği suya okudu. Babam gitmeden kadıncağız hastasına suyu içirdi. Aradan yarım saat belki bir saat geçti, bizim odada bir çığlık koptu, hasta tamamen iyileşmiş ayaklanmıştı, tutmayan elleri ayakları kafası tutuyor idi, geldiğinde hiçbir şey hissetmiyor olmasına rağmen o an her şeyi hissediyordu ve refakatçi ve kendisi sevinç çığlıkları attılar, kadıncağız ertesi gün sapasağlam hastaneden taburcu oldular. En etkilendiğim olay buydu.

6.Maşallah, ne güzel ne mutlu size. Ailenizde size başka yazar ve Tıbba alternatif destek uygulayıcısı, Havass uygulayıcı terapi uzmanı var mı? Babanız yapıyor mu?
Cevap:
Hayır, babam bu icazeti olduğu halde yapmıyor, ancak yakınlarında bir durum olursa, isteyen kişiler rica ederse kıramıyor yapıyor. Ve benden başka bu iş ile uğraşan yok, yazarlık hariç.
Ağabeyim var yazar ve şair, Akif Kuruçay, biz yazarlık konusunda tırnağı olamayız ağabeyimin.Birçok kitabı var ve şuan Zeytin Burnu Belediyesine ait ‘’Z’’ dergisi Editörü.

7.Yazar bir ailesiniz belliki, ne mutlu size. Peki, siz bu mesleği seçimimiz aileniz tarafından nasıl karşılandı?

Cevap:
Ailem, pek hoş bakmadı bu bioenerji-Reiki vb eğitimleri almama, ve hacamat yaptığı söylediğimde ve ilk duyduğunda babam bana ‘’ hacamat yaptığın kişi şuan yaşıyor mu’’ esprisi yaparak aslında tedirginliğini, ve bu işlerin tehlikeli olduğunu
bana ima etmek istemişti. Ve çok inandırıcı gelmiyordu onlara,uzaktan enerji yöntemi vs taki bazı şeylere şahit olana ve gördükleri karşısında inanmaktan başka bir yol olmadığına kanaat edene kadar.Ama biz her şeye rağmen zorlu bir mücadele ile bu ilimleri aldık ve bitirdik çok şükür.🙂

8. Ulum-i Ruhaniye nedir?

Cevap:
Ruh ilimlerinin tümü demek, psikolojik ve ruhsal hastalıkların çoğu demek. İçinde akıl hastalıkları dahi bulunan bir ilim icazeti.

9. Peki hiç delirmiş bir kişiye uygulama yaptınız mı? oldu mu? Böyle bir hasta ve nasıl oldu?
Cevap:
Evet, şehri söylemeyeceğim, bir tarikkate hizmet eden ve tarikat Vekili vardı,kurslarda hafız ,ilim okutmakta hizmet veren ve mesleği imam bir değerli vekil hoca efendi,Kendine yapılan sirayet eden sıkıntılardan dolayı zaman zaman çok rahatsızlanmış,ve birçok hocadan destek almasına rağmen sonuç alamamış idi,ve bir gün ciddi anlamda rahatsızlanmış hastanede yatmış olduğu söylendi hanımı tarafından,ve delirme eşiğinde ve delireceğim korkusu ile dışarı çıkmıyor,görevi olan imamlığı bırakmış ve hızla kilo kaybı yaşamış bir hocamızdı, Deliriyorum ,korkuyorum kelimesi devamlı ağzında idi.Elhamdülillah vesile olduk ve şuan çok iyi ve görevinde.Ve buna benzer vakalar çok oldu.

10. Allah başarınızı daim etsin. Havass ilmi denince akla hemen cinler ile yapılan ilim ve büyü akla geliyor ,büyücülük müdür ve hakikaten hep cinler ile yapılan bir çalışmamıdır ?

Cevap:
Evet maalesef akla böyle geliyor ama yanlış tabii ki,Havass ilmi çok derin ilimdir Adem a.s dan Hz Ali zamanına kadar çeşitli Peygamberlere gelen ilimlerin tümü ve sonra Hz Ali ile çeşitli büyük İslam Uleması Alimlerinde düzenleyerek oluşturdukları ilmin tümünü kaplayan bir ilimdir,bu yüzden içinde yüzlerce dala ayrılır,Ama
maalesef nasıl ki Tevrat,İncil bozanlar oldu ise burada da bu alanda da işi Harut ,Marut Meleğinin ilmi olan,ama sonra bunu şeytanların fısıltısı ile yine İslam düşmanlarının fitne ve fesat ile bozup ,büyü yöntemlerini çıkarması ile ,hemen Havass deyince akla,cinler büyü geliyor.
Halbuki şöyle düşünün Havass ilmi hem zehir hem panzehir ,zehir dediğimiz kısım büyücülerin uyguladığı şeytanla işbirliği yaptığı bölüm iken,Panzehir bu zehrin zararını ortadan kaldıran çoğunluğu barındıran bölüm,Mesela biz bunu bıçağa benzetiyoruz,
Bıçak ,insanın hayatını kolaylaştıran yararlı bir alet iken ve çoğunluk faydalı bir nesne olarak kullanır iken,aynı bıçağı ,adam öldürme yaralama ve kötü bir nesne olarak kullananlarda var değil mi,Ama kullanan bu bıçakla adam öldürdü diye,bıçağa katil damgası yapıp bıçağı suçlayamayız,bu tamamen kullanan kişinin nefsi kötülüğü ile alakalıdır,İşte Havass ilmide böyledir,büyücülerde bu ilimin kökünün Harut ve Marut Meleğine dayanan büyü ilmini kullanıyorlarken,biz tam tersi bunların zararını ortadan kaldıran,Peygamberlerin,Hz Alinin,ve İbni Arabi,Maul aynen ve nice Allah dostlarının kullandığı bölümlerdeki ilimleri kullanarak Havass ilmini uyguluyoruz.

11. Çok güzel bir açıklama yaptınız hocam ağzınıza sağlık .Peki, bakım yapma yaptırma mevzusu çok mevcut.nedir bakım ? Ve cinler den mi yardım alınır ?
Cevap:
Evet bu konuda da insanlar çok yanılgıda ve yanlış bilgilendiriyor,az öncede dediğim üzere Havass ilminde nasıl büyücüler,kafir cinlerden,ifritlerden yardım alıp anlaşma yapıyorlar ise,Havass ilminin diğer bölümünde,Müslüman cinlerden ,Hadim,Hüddamlardan yardım alınıyor ,ama bu demek değil ki Havass ilminin tümünü cinlerden yardım alınıyor demek asla değil,Havass ilmi büyük ilim dedik ve birçok dalı var dedik,Hızır A.s Ledünni ilmide vardır ,Havass ilmi içinde,oysa bu ilim cinler ile bağlantı yapılmaz asla,ve Feraset ilmi asla,cinler ile bağlantı yapılmaz, ve Tefe’ül ilmi asla cinler ile bağlantı kurularak bakılmaz, ve buna benzer bir sürü ilim var ,yani ille Havass ilmi almış kişi cinler ile işbirliği yapmak zorunda değil,Allah’ın veli kulları ruhanileri vardır.Yani günümüzde çoğu kişi ilmin yan sanayileri diyorum,ehli olmayanlar hemen,davet işine girip hadim hüddam edinerek bakım yapma davasındalar,zaten hemen Hadim Hüddam çağırma eyilimi olanlar hakiki Havass ilmine hakim değillerdir ve ehli değillerdir.Çünkü musallatlı bir hasta dahi cinler ile rahat bir şekilde istişareye girebiliyor.yani cinlerden yardım alarak bakım yapmak çok sağlam değil hatta hiç sağlam sonuç değil.

12. Cinlerden,hadimden hüddamdan yardım almak için ne yapılıyor ? Kolay mıdır bir cin yardımcı edinmek ?

Cevap:
Havass ilminde bir çok davetler vardır,davetler ile yapılıyor,ve oldukça işlemler içeren,perhizler gerektiren bir durum.Yapan herkez bir şekilde Hadim hüddam edinseler dahi,asıl mesele bunun sonrasında başlıyor,işte kıyamet burada kopuyor,tamamen,destursuz, usturupsuz ve niyeti halis olmadan yapılan ve ehilsiz yanlış edebe uyulmadan yapılan her davetin sonu ,pek iç açıcı olmadığı gibi,insanı şirke,saptırmaya ve musallat durumu ile olan büyük telafisi zor olan durumlar ile sonuçlanıyor.O yüzden bu konuda ,davet konularına,hadim hüddam edinme ve cinlerden destek yardım alma konusuna son derece karşıyım.ve cin edinmek çokta zor değil aslında,destursuz bir hareket yaparsın gelir cin sana musallat olur,ALLAH korusun

13.peki siz hiç davet yolu ile hadim ,hüddam,cin edindiniz mi ?
Cevap:
Baştan beri söylediğimiz gibi biz karşıyız ve asla tasvip etmiyoruz,ve şuana kadar hiçbir şekilde davetler ile Hadim Hüddam edinme yoluna asla gitmedik .
14. Peki katıldığınız TV programlarında dile getirdiğinize göre ,Bioenerji Reiki vb çalışmalarda ,aracı kullanılıyor dediniz,kimi bilerek kimi bilmeyerek dediniz.Ancak siz hiç Müslüman cin ve hadim hüddam edinmediniz mi? öyle ise siz hangi aracıları kullanıyorsunuz ?
Cevap:
Çok güzel ve merak edilen bir soru sordunuz. Evet sözümüzün arkasındayız,herkes bu işlerde aracı kullanır, ve evet biz hiç ne Müslüman cin ,nede hadim hüddam edinmedim.Ama ne dedim az öncede az değindim Allahın bir çok ilmi var,ve cinlerden yardım alınmadan yapılan,zaten kafir cinler bizden uzak olsun ,Müslüman cinlerden de yardım alınmadan yapılan ilimler var,Tefeül bakım yöntemi gibi,ve Allahın bütün ilimleri illa cinler yardımı ile olan ilim yok dedik ve sadece bu işlerde kullanılan cinler olacak diye bir kural ve şartta asla yok,Allahın bir çok ruhanileri var bunlar Evliya enbiya,rica il Gaye vb ruhaniyetler ve Allah dostlarının ruhanileri,ve esmaların ayetlerin ruhanileri görevlileri veya Allahın bir çok bu ilimlerde görev almış orduları var,yani tasavvuf ehli olanlar esasında benim bu dediğimi gayet iyi anlarlar,bir şeyhi olan ve secere’si olanlar anlar zaten.işte bizimkide bunlardan birileri,ama asla cin değil

15. Cinler ile çalışma yapılıp yardım alınmasına çok iyi bakmadığınızı,ve doğru bulmadığınızı devamlı vurguluyorsunuz ,neden hiç önermiyorsunuz ?

Cevap:
Evet önermiyorum, zaten kafir cinlerle çalışanlar belli,büyücüler Allahın laneti onların üzerine olsun,Müslüman cinlerle çalışmayı da uygun görmüyorum evet,
Çünkü onlarda bizler gibi geleceği bilemezler, yalan söylerler,yanlış söylerler,Ve şimdiki durumda Müslüman cinleri tam kontrol edebilecek bir itikadı olan bir nesil görmüyorum,görünmeyen varlığı kontrol etmek ,görüneni kontrol etmekten daha zordur ve tehlikelidir,ve şimdi o itikadı sağlam olan Alim bir toplum olduğumuzu düşünmüyorum,hatta görmedim,bunun içinde ancak büyük İslam alimi olan Şeyh yani bize icazetleri veren büyük tarikat şeyhlerini bu sözümden müstesna tutarım.bu sözü başta kendim ve şuan toplumda benim gibi olanlar için konuşuyorum. Ve şahit olduğum bir çok olaydan dolayı bunu kesin konuşuyorum, çünkü eski İtikadı sağlam imanı kuvvetli olan bir nesil yok ve şeytanın,nefsin ve cinlerin kandırmasına çok kolay geliyorlar, Ve şuana kadar gördüklerimde beni yanıltmadı ve fikrimi kuvvetlendirdi,cinler ile istişare yapan bir çok kişi maalesef şuan çoğu sapıttı,kendini evliya ve mehdi zannetti yahut musallat durumu aldı ve kendi cinlerden yardım alıp onları hükmünün altına aldığını zannediyor iken maalesef cinler bu insanı kontrolüne aldı. Ve yine cinler ile bakım yapanların yaptıkları teşhisin % 50 si yanlış sonuç verdi, çünkü cinlerde bilmezler ,yanılırlar.eğer doğru olsaydı Hz Süleyman’ın öldüğünü anlarlar idi değil mi ,Hz Süleyman senelerce öldüğü ve bastonu ,asasını kurtlar kemirince düşmesi üzerine anladılar ki Ölmüş ,yoksa cinler hala bilemediler Hz Süleyman’ın öldüğünü.İşte bu yüzden karşıyım.ve onaylamıyorum.

16.Peki tedavi ettiğiniz bir musallatlı hastaları da Bioenerji –Reiki uygulamanızdaki gibi uzaktan yapa biliyor musunuz?

Cevap:
Tabiki , Allah izin verdiği sürece uzaktan musallatlı durumlara da yardımcı olabiliyoruz. ,daha çok havass çalışması destekli oluyor.

17.Bu kadar insanlardaki, cin ,büyü gibi en negatif enerjilerin den kendinizi nasıl koruyorsunuz ? Size zararları dokun muyor mu ?

Cevap:

İşte zaten biz bu yüzden icazet şart deme sebebimiz budur, icazet ,bu konuda yetkili,izinli ve bu konuya karşı donanımlı demek,doktorları düşünün tıp’ı okuduklarına dair aldıkları diploma gibi yetki,ve bu konu ile ilgili her bili eğitim ve izi aldıklarının bir belgesidir.Ve onlar nasıl ki orda hastalıklardan kaynaklı virüs ve mikroba karşı yada bulaşıcı hastalıklara karşı yakın temas müdahale ettikleri halde,bu hastalıklardan kendilerini korunma donanım ve bilgileri mevcut ise,bizimde bu manevi hastalıklardaki,cin ve benzeri tüm negatif saldırılara korunma donanımına,bilgisine sahip olmaktayız.
18. Reiki ve bioenerji eğitimini Uzakdoğu kültüründen geldiği halde siz Uzakdoğu kültürü ile yapılan ve alınan bioenerji ve reiki eğitimini tamamen farklı yaptığınızı ve eğitiminide o şekil verdiğinizi söylemiştiniz ,açıklar mısınız neden uzak doğudan gelen bir kültür olduğu halde değiştirme sebebi ve Uzakdoğu kültürü ile olan uygulamanın zararı nedir ?

Cevap:

Evet , Reiki ve bioenerji uzak doğu kültürü olan uygulamalar Türkiye de çok yaygınlaşmaya,kabul görmeye ve faaliyet göstermeye başladı.
Adı üzerinde Uzakdoğu kültürü,Hinduların Budistlerin uygulama yöntemleri ve onların inancı ataist ,hristiyan Yahudi vs ve Müslümanasla değil,hal böyle olunca reiki bioenerjide kullandıkları terimler bizim dinimize aykırı ve de yine kullandıkları dualarıda kendi inanışlarını çağrıştıran yakarışlar.Bir kişi
Bioenerji –reiki eğitimini , uzak doğu kültürü ile alırsa,bu eğitimi alan ve bu eğitimi almış kişiden şifa alan kişide rastladığımız sıkıntılar ,azalma yerine çoğalmalar görülüyor,sebebi,özellikle reiki de kullanılan avuçlarına çizdikleri,senbol ve seslendirdikleri mandra’lar yine kendi inanışlarındaki tanrılara yahut kullandıkları kafir cinlerin bir isimleri ,yani kodladıkları bu ismler o varlıkları harekete geçiriyor,onların çağrısı,her bir mandra da onlara sesleniyor çağırıyor,yardım istiyorsunuz.

Şimdi biz müslümanız,ve yardım istediğimiz,uzak doğu kültüründeki,tanrı ,iblis yada kafir cinlerinin adları,sizce uygun mu? Tabiî ki değil,hal böyle olunca şifa yerine musallatlar olma sebebi bu .
Bizde bunu tamamen değiştirdik. Mandra, senboller tamamen esmaları kapsayan,yakarışlarımız da isteklerimizde kendi Rabbimizden ve onun ordularından isteyerek içeriği dualar sureler ayetler esmalar barındıran uygulamalar haline çevirdik.

19.Havass ilmi eğitimi veriyor musunuz ?

CEVAP:
Havass ilmi icazetimiz var,ancak havass ilmi alanlar,icazet veremezler.
Çünkü, Havass ilmi icazeti veren tek kişiler,Tarikat meşayıhlarıdır,yani her tarikat meşayıh’ıda icazet veremez.
Sırf bu konuda yetkili olan meşayıhlar verebilir.
Ve icazet verme yetkisi onlarda olduğu,için icazet vermek içinde onlardan biri olabilmek lazımdır.🙂 o yüzden her havass ilmi ile uğraşan icazetli bu yüzden değil,ortalarda havass ilmi uğraşan ancak icazeti olmayan ehli olmayan kişilere karşı insanlar çok dikkat etmelidir.

20. Yani bioenerji ve reiki gibi çok kişi var havass ilmi ile uğraşanlar,bu kişiler o halde icazet almadan mı yapıyorlar yada o meşayıhlar herkese havass icazeti mi veriyorlar da bu kadar çoğalıyorlar?

Cevap:

Kesinlikle çoğu icazet almadan yapıyorlar,ehli değiller,bu kadar çoğalma sebepleri budur.şimdi internet üzerinden her havass kitabı pdf si bulan okuyan havass ilmi yapıyorum sanıyor,bu kişilerin yapa bildikleri tek şey,o pdf ler den bilinçsiz davetler yapıp kendilerine cin daveti yapmak hadim hüddam çağırmak,çağırdığını sanmak yada,çünkü zihniyet bozuk,niyet bozuk,cin cağırmak ile havass ilmi olmaz ama buna kafaları basmıyor,bu yüzdende bol bol musallatlı oluyorlar,bu konuda da ehli olmadıkları için,onlar cinlere hükmettiklerini sanıyorlar ama cinler bu insanlara hükmediyor.döngü böyle gidiyor.yoksa kesinlikle meşayıhlar herkese asla ama asla kolay kolay havass icazeti vermiyor.

21. Neden herkese havass icazeti vermiyorlar meşayıhlar? Yada verecekleri kişide ne arıyorlar ?

Cevap:

Bir örnek her ünüversite okuyan tıp’ bölümünü kazana biliyor mu? Neden okuyamıyorlar? Herkes o bölümü kaldıramaz.
Ya da herkese silah ruhsatı veriliyor mu? Mümkün değil, neden? Çünkü silah , hem insan hayatı kurtardığı gibi hemde bir insanın hayatını sonlandıracak yada sakat bırakacak kadar tehlike arz eder.Her önüne gelene silah ruhsatı verseler ne olur?
Günlük milyonlarca insanın hayatı son bulur çünkü bu silahı kullanma yetkisini ehli olmayana vermeye benzer.
Çünkü bu ilim herkesin kaldıracağı ilim değil,anlattık başta da,hem zehri hem panzehiri var bu ilmin,bu yüzden kötü kıullanmaya meyilli olan zihni bozuk ve nefsine hakim olamayan kişiler bu ilmi kullanmaya kalksalar bu kişilere yetki verseler ,katliam gibi bir olay olur.

Meşayıhlar, tasavvuf ehli ve çoğu manevi anlamda üst derecede kişiler, kimin ne niyette olduklarını seçer eler,istiharesini yaparlar ve ehli olan kişiye nadir olarak verirler.sebebi budur.

22. Ozaman bu kadar ortada gezen kişiler,pdf lerden dahi bu ilmi öğrenmelerine rağmen,ordaki uygulamaları yapsalarda icazetsiz olduğu için teshir etmez mi? Bunu mu anlamalıyız.

Cevap:

Aynen öyle işte icazetin asıl kavramı bu,işte dediğimiz gibi pdf kitaplarından uygulamalar yapıp havass ilmi yaptığını sanan insanlar aynı bu durumda oradaki yazılı olan vefk
,tılsım vb işlemleri ellerine alıp divit mürekkep ile istedikleri kadar yazsalar da,okusalar da uygulasalar dahi teshirini hastalara gösteremezler,o kişilerden destek alan kişilerin fayda görememe sebepleri bu yüzdendir.Çünkü uygulayan kişi ehli değil ve icazeti yoktur.

23. Peki nasıl bu kadar sahte ve icazetsiz havass hocaları ile ehli olan hakiki Havass ilmi almış olanı ayırt edeceğiz?

Cevap:

Bunu çoğu kez hep medya da,TV programlarımızda ve her yerde hep söylerim.çok kolay.Yapmamız gereken şey ,herhangi sıkıntısına şifa vesilesi arayan kişiler,her gün en az 3-5 kere hiç olmazsa günde mutlaka bir kere dahi şu niyet duayı etsinler.önce selevat getirip.

‘’Allah’ım! verdiğin sıkıntı veya hastalığımın tek şifa veren sensin, ancak ,bize vesileler başvurmamızı emrettin,
O halde benim şu sıkıntım veya hastalığımın şifasına vesile olacak ehli sünnet çerçevesinde ve senin şeriatının dışına çıkmayan senin emrin doğrultusunda işlem ve işler yapan ehli olan hakiki ilim sahibi kim ise beni ona yönlendir,şifama vesile olmasını nasib eyle amin .’’ deyip tekrar selevat getirsinler.günde en az bir en fazla 5-7 kere sadece bunu niyet edip dua etsinler.Bu kadar kolay ve etkili.en kısa zamanda Allah doğru insana yönlendirecektir.

24. Evet çok kolay bir yöntem gerçekten.Niyet olayını çok önemsiyorsunuz neden ?

Cevap:
Çünkü her şeyin başı niyettir.’’ Niyet hayır akıbet hayır.’’

‘’Ameller niyetlere göredir.’’ Gibi hadisi şeriflerde de niyetin önemine değinilmiştir.ve yapılan her ibadet ve işimizin başı niyettir.Niyet anahtardır.niyet olmadan namaza başlamayız,oruca başlamayız,yada günlük rotamızı da niyetle yaparız.Siz bugün biz ile ropörtaj a niyet ettiniz.bizde gelmeyi.
Bir işin olması için, başlaması için ilk adımdır.başlanmış iş bitmesine az kalmıştır,ve bir nevi duadır.her şeyden önemlisi dua oluşudur.Her şey dua üzerinedir yani hep niyet dua beraber ikilidir.ve yaptığınız niyetler dahilinde Allah yolunuzu çizer.Her başarılı işin başıdır niyet bu PÜF noktadır.

25. Niyet demişken. Manevi reçete ve niyet terapiniz var nedir bu terapi anlatır mısınız ?

Cevap:

Daha kolay anlaşılması için şöyle deyelim ,hani doktor’a gidersiniz şikayetleri sorar,sizin söylediğiniz şikayete göre,size o şikayetler için ilaç reçetesi yazar.İlaçlar hepsi şifa içerikli ama her ilaç her yere kullanılmaz değil mi,ağrı için ayrı,yanık için ayrı,mideye ayrı,tansiyona ayrı ayrı vs
İşte bizimkide bunun gibi, yani Kuran’ı kerim başlı başına şifa,ancak burada da ilaç gibi bölümleri hastalık çeşitlerine göre ayrılır,işte bizde aldığımız icazet ile hangi hastalığa sıkıntıya hangi,dua,ayet,esma sure vs okunmalı yada ne kadar doz yani sayıda okunmalı nasıl uygulanmalı onu yazıyoruz.

26.Bu manevi reçete ve niyet terapisini ayrı eğitim mi aldınız, havass ilminde olan bir yöntem mi? icazet ile aldınız ? Yani her kez birbirine, şuran ağrıyor ise şunu oku diye verdiği yöntem olabilir mi? Herkes yapabilir mi?

Cevap:

Bu yöntemi havass ilmi dışında verilen bir icazet olarak aldık, Nazım Kıbrıs-i Hz mürütleri olan, bu ilimi onlar da icazet usulü ile alan bir eş ,kendileri de bize bunun eğitim usulleri ile icazetini verdiler.Bu yüzden herkesin birbirine tavsiye ettiği yani şuran ağrıyor ise şunu oku diye klasik yapılan bir yöntem değil.
Ve bize icazet olarak verildiği için normal bir insan bir arkadaşına tavsiye ettiği bilinen bir dua aynısını biz versek arada inanılmaz fark olur. Ve yine verdiğimiz dua herkesin günlük okuduğu dua ya da sure olsa dahi, o duayı bir sıkıntı için biz veriyor olsak o kişi her zaman rahatlıkla okuduğu bildiği duayı, hastalığı dahilinde biz verdiğimiz zaman okumakta zorlanır. Ve sırf bu yöntem ile musallatlı vakalar ve bir çok hastalık ve sıkıntılar bile Allahın izni ve ikramı ile vesilesi biz olacak ise son bulabiliyor.

27. Manevi reçete ve niyet tarapi’i uygulamanızdaki durumda ücret almıyorsunuz,o halde bu yöntem ile şifa almak için herkes baş vura bilir,kimse diğer bioenerji ve diğer yöntemlere ücret ödemeden sıkıntılara son vere bilir mi ?

Cevap:

Evet, aynen öyle tamamen ücretsiz,ancak şart harfiyen denilenlere uymak zorunda ve tamamen kendi, verilenleri yapar,kendi yapamayacak durumda ise bir yakını bu işi üstlenir.Ama az öncede anlattığım gibi söylediğim gibi kolay olmuyor,sabırlı olması ve denilenleri harfiyen yapması şarttır.Ama çoğu zaman yapamayan yarım bırakan oluyor,yada çok zorlana biliyor,bu yöntemde tamamen sabırlı olması önemli.

28. Size gelen danışanlarda iyileşmeyen de var mı ? Gelen danışanlara %kaç garanti veriyorsunuz?

Cevap:

Hiç kimseye yaptığımız çalışmaların sonucunun iyi olacağına % 100 asla garanti veremeyiz. Veren varsa da uzak dursunlar.Biz bir saniye sonramızı bilmez ilken,sen % 100 iyileşeceksin demek akıl karı değil,gaipten haber vermeye girer,buda şirktir.
Doktor dahi onca teknoloji donanımına sahip iken her ameliyatta garanti veremiyor ve yakınından imza alıyor değil mi.
Garanti vermeyiz. Ve tabii eğer şifası bizden vesile olmayan biri bizden şifa bulamaz,çünkü tabibi başka ise. Yada eceli o hastalık ile yazılmış ve ecel vakti gelmiş ise.Yada ho sıkıntı ile imtihanı bitmemiş ise bu gibi durumlarda şifasına vesile olamadığımız kişilerde olmuştur.
Ve bir doktor herkesi iyileştirecek diye bir kaide asla yoktur,öyle olsa idi onca insan bir doktora hücum edecek,diğerleri ne yapacaktı? Bu aykırıdır. Yaradılışada aykırıdır.Çünkü insan oğlu hangi konuda uzman olursa olsun o konuda bir acizliği mutlaka olmalı.Tek hiç bir şeyden aciz olmayan tek yegane Allahtır.

29. Rüyalar da tabir edebiliyorsunuz bu konuda da icazetiniz var? Bir insan rüyasının hayır mı şer mi olduğunu nasıl ayırt eder.kaç türlüdür rüyalar.

Cevap:

Bu konuda da icazetimiz var evet,ancak her isan rüyası hayırlımı şerlimi olduğunu ayırt etmekte zorlanır,o yüzden,rüya ilmi olan birine sorması icab eder,bazı insanlar hemen kitaplara sarılırlar,görürler ki çok karışık,yani bir şey bir çok anlama gelir,bir şeyi görmek bir yerde hayırlı anlamında ise bir yerde şerde ola bilir,işte bunu ayırt etme işini kitap’a bakarak da çözemez ehli olması iyidir.Bir rüya rahmani,şeytani,bilinçaltı,uyarı ve mesaj olarak bölümlere ayrılır.ve rüya içeriğine göre tabiri de mutlaka değişir.İşte bunu icazeti olan kişi algılar ,ondan yardım almak doğrudur.

30.bir insan hiç kimseye gerek duymadan her tür hastalık ,kötülük, Sihir büyü vb şeylerden çok kolay kendini koruya bilir diyorsunuz nasıl olacak bu ?

Cevap:

Çok kolay bir takım yöntemler ile ve yine niyet ve dua ile. Danışanlarımıza bu konu ile alakalı sık sık bilgi veriyoruz.

Mesela yine .’’Allah’ım beni eşimi çocuklarımı evimi ve sevdiklerimi, her türlü zarar veren,kötülük yapan,sihir büyü yapan haset eden ve görünür görünmez,bildiğimiz bilmediğimiz tüm yarattıklarının şerlerinden bizi muhafaza eyle amin.diye günlük en az bir en fazla beş yahut yedi kere tekrar etse,farklılığı zaten görecek.bu gibi basit uygulamalar ile de yapılan pratik uygulamalar ile hastalık ve sıkıntılardan çok rahat korur zararları en aza indirger.

31.Hipnoterapi nedir nasıl yapıyorsunuz? Bir çok kişi sıcak bakmıyor korkuyor sebebi nedir ?

Cevap:

Korkma sebepleri yanış bilgilenme,yani tamamen kendinden geçerek yetkinin kendilerinden gitme duygusu.Ve hiçbir şeyi hatırlamayacak halde olacaklarını düşünmeleri.

Oysa Hipnoterapi de bazı kurallar esasa alınarak yapılır,hastanın izni olmayan alana zaten girilmez,
Hipnoterapi esnasında danışan bilincini açık tutarız sadece beden uyur,seansa girdiği andan çıktığı ana kadar her şeyi hatırlar.Korkulacak hiçbir şey yoktur ve trans halinde dahi terapi yapan bizler onun izni doğrultusunda işlev devam ettirilir.Yani her şey sadece bizim değil kendi kontrolü altında olarak yapılır.

32. Yanınıza gelmeyen danışanlarınıza uzaktan bilinçaltı çalışması nasıl yapıyorsunuz ? Bu zor olmuyor mu ?

Cevap:

Her işin kendine göre hem zorluğu hem kolaylğı vardır. Ama her işin tekniğini öğrenen için zor olanda kolaya dönüşe biliyor.:)Uzakta olan kişilere Telepati yöntemi ile uzaktan yapıyoruz.

33.Uzaktan bir bilinçaltı çalışmanızı bir yaşadığınız örnekle anlatır mısınız ? Mesela hangi danışanınıza hangi konuda çalışma yaptınız ve sonuç ne oldu ?

Cevap:

İlk deneyimimi anlatayım. Eğitim aldığım ilk günler,komşumun eşi yurt dışında idi ve komşum gelmesini istiyor,ama eşi bahaneler sunarak gelmiyor idi,Biraz aşırı inatçı olmasından dolayı arkadaşım çok uğraşmış ama başaramamıştı.Bizde arkadaşının bu çıkmaz haline yardımcı olmak istedik ancak yeni eğitim almamız bizi biraz çekimser bırakıyor idi.En son çok ümit beslememesini ama bir yöntem deniyeceğimizi söyledik,onay istedim bilgilerini aldık.Ve birkaç gün sonra eşi 5 ay sonra gelmeyi düşündüğünü dile getirdiğini duyduk,sonra 5 aydan 20 güne düştü birde duyduk ki apar topar bileti almış 21 gün tamam olmadan evine gelmiş idi.

34. Gerçekten etkileyici bir sonuç.Bir çok konuda ilim ,icazet aldınız ve ve çok yönlü hizmet veriyorsunuz ? Bunun sırrı ne ? Bir kişi bir dal okur ünversite okur bir meslek olur sizde bu böyle değil . Bu ilimleri almak için hangi yollardan Geçmeli insanlar ? Herkes alabilir mi?

Cevap:

Seçtiğiniz , yüklendiğiniz yola koyulduğunuz her işin zorluğuna ağırlığına göre ,o elde edeceğiniz hedefiniz içinde maddi manevi ulaşmak için ödenilen bedelleri mutlaka vardır.
Bedelsiz hiçbir iş olmaz. Bizim aldığımız ilimler,daha da önemlisi aldığımız icazetler veballeri kadar,emekleri kadar ,ulaşmış olduğumuz bu ilimler içinde bir çok bedeller ödedik.Sabır yolundan geçtik.İmtihanlardan geçtik.

Ve bedelini ödeyen,sabır yolundan sabır ile geçe bilenlen,ve en önemlisi niyeti sağlam ve sahih olanlar bu ilim icazetleri alabilirler.
Her aklı olan ,bir şekilde ünüverste okuya bilir ama her Ünüversite okuyanlar bu icazetleri alamaz.

35. İşinizin çok zor ve veballi olduğunu söylüyorsunuz neden ?

Cevap:

Yine doktorlardan örnek göstereceğim. Nasıl ki doktorlar hipokrat yemini yapıyorlar ve insan hayatı ile uğraşıyorlar ise,bizde manevi doktorluk görevi yapıyor konumdayız.

‘’Yarım doktor can dan,yarım hoca imandan eder ‘’ sözü bu işin vebalini aslında çok iyi ortaya koyuyor.
Yaptığımız bu işler , insanların hem inanç,hem psikolojik,hem sağlık ,hem güven her konusuna el atmış oluyoruz. Yani kıldan ince kılıçtan keskin bir iş.Hata asla kabul etmez.

36.Çok haklısınız. Bu uğraştığınız kapsamlı meslekler veballi ve zor ,İnsanlar ile uğraşmak çok daha zor herkesi ikna etmek güvenini sağlamak sizi yoruyor olmalı. Bu işte sizi kızdıran üzen mevzular nedir?

Cevap:

Evet gerçekten zor özellikle günümüzde bu kadar niyeti bozuk,ehli olmayan icazeti olmayan ,amacını aşan ,işi sırf şova döküp ticari rant ve kendini ön planda tutmaya çalışan sahte bioenerji ve Havass ilmi uygulayanların içinde.
İnsanların güvenleri bu kadar sarsılmışken onları kaybettikleri bu güven,sağlık ,duygu çökkünlüğü ve yaşadıkları bir çok tranvalar dan arındırmak en zoru.inanın yaptığımız seanslardan çalışmalardan daha zor.
Ve vesvese ,takıntı olan insanlar çok zorlayan zaman zaman bizi kızdıran kişiler.Biz sadece inanmalarını tavsiye ediyoruz.
İnanç ve itikat çok önemli. Kul yapısı ilaçlara inandıkları kadar Allahın ayetlerinden şifa alacağına inanmayan insanlar var.Malesef bu durum bizi çok sıkıntıya sokuyor.ve insanların itikat ve inançlarında ki tranva ve zedelenme ortaya koyuyor.

37 . Son olarak ne demek istersiniz ?

Cevap:

Bol bol niyet etmeyi unutmasınlar,inanç şart,niyeti halis olan herkes ilimde istediği yere Allahın izni ile ulaşır,ama asla niyeti bozmayacak.
Allah Teala buyurmuş ‘’ Ölüm hariç her derdin dermanını verdim,arayıp bulun’’
O halde kimse ümit kesmesin,önemli olan doğru aracıyı bulmak,bunuda nasıl bulacağını anlattım.Sosyal medyada olsun videolarımızda olsun TV programlarda olsun çok pratik yöntemler anlattık devamda edeceğiz .Takipte kalsınlar.Şifaları bol olsun.

38.Elif Acun a nasıl ulaşa bilir insanlar ?

Cevap:

Sosyal medyadan ulaşabilirler,
www.elifacun.com. Sitemizden ziyaret edebilirler.
0506 798 0527 nolu numaradan ulaşa bilirler

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.