Gezi Blog'u
Site Slogan

MANEVİ REÇETE VE  NİYET TERAPİ HAKKINDA BÜTÜN MERAK EDİLEN SORULAR

 :

Elif Acun’un diğer manevi tabipler ve diğer dua,ayet ile tedavi edenlerden farkı ne?

CEVAP:
Şuan  günümüzde ,bir tıbb’a alternatif destek konusunda ilim almamış kişiler dahi,bir çok kitaplar vasıtası,yahut hocalar vasıtası,yada büyükleri vasıtası ile bir Müslüman kardeşine,herhangi bir sıkıntısına ,dua ,sure,ayet,esma okumasına tavsiye edebiliyorlar,ve edebilirler de.faydasıda tabiî ki oluyor,çünkü verilen bir dua,ayet,esma söz konusudur.

Ancak burada Elif Acunu bu diğer Tıp’a alternatif  destek için ilim yolunda olan icazet almış tabibler olsun,yahut almayan sıradan bir müslümanın tavsiye etiğİ ayetler dualar olsun, bu kişiler ile Elif Acun’un verdiği ,ve belki bire bir diğer bu konuda destek olanların  verdiği duaların,ayetlerin bire bir aynısı dahi olsa,

İki taraftan alınan sonuca balkıdığı zaman,diğer kişilerin verdiği dua  ayet ile Elif Acun’un verdiği dua ile tedavi olan kişinin aldığı sonuçlarda

Diğer vesile olanların başarısı % 75-80 ise Elif Acun’un vesile olduğu kişilerde bu oran % 90- 95 farklılık ,çok rahat şekilde fark edilecek kadar iyileşme gözlemlenmiştir ,Allahın izni ile.

 

Peki neden ?

Cevap: Çünkü, bu konu Havass icazeti alması ile bir ilgisi yoktur,çünkü dedik ya diğer icazet alanlardan farkı gözle görülür derecede değişir,Nasıl ki Havass ilminin içinde bir çok dal vardır,

Yada ilimler içinde bir çok dal vardır,yada ocaklama sistemi dediğimiz konuda bir çok farklı dal vardır,işte Elif acun’un da aldığı çeşitli icazetlercen sadece birisi olarak ,bu manevi reçete ve niyet terapisi konusu hakkındadır.Bu konuda özel izin ve icazet almıştır.

Buna bir örnek vererek söyleye bilir misiniz? Yani diğer kişilerin verdiği aynı dua ile,Elif Acun’un verdiği aynı dua nasıl fark ediyor? Bir örnek alırsak?

Cevap: Mesela ,bunu bir danışanımızdan örnek verebiliriz.Tıp’a teşhis adı olarak ‘’obzesif takıntı’’ olarak bilinen,ve bunun dereceleri,kolları olan bir hastalığı olan bir imam danışanımız var idi.

Bu imam ileri derecede abdes,boyabdesti konusunda inanılmaz takıntısı var, ve bu yüzden ,meslek olarak büyük sıkıntılara maruz kalıyor,ve her abdest almasında hanımı başında olmasına ve enegel olmaya çalışmasına rağmen,eşler arasında da büyük proplemler çıkıyor idi,ve onlarca kova kırdığını, ve  bu rahatsızlıktan ötürü  zaman zaman kontrolünü kaçırıp sinir krizleri ile ağlayarak kafasını duvarlara vurduğu söylenmiş ve bu konuda artık tamamen psikolojik olarak bittiğini hanımı ile dile getiren bu İmam oaln danışanımıza,bizim verdiğimiz manevi reçete ve niyet terapisine başlamalarını söyledik,her kişiye  ismine özel çıkardığımız manevi reçete bu danışanımaıza da verildi.

Ancak listede yer alan dualar tabiî ki,herkesin bildiği klasik dua yahut ayetlerdendir.Bu danışanımızda da bu reçetede okuması gerekenlerden bir tanesi ‘’eüzübesmele ‘’ idi ve sayı ile verilmişti,

Bize söylenen şu idi ‘’Elif hanım bir arkadaş bana verdiğiniz listeyi görünce ‘’sana vere vere bir eüzübesmele ve bu duaları mı verdi? İyide sen zaten bunları hergün okuyorsun!! ‘’ demişlerdi.

Evet bakıldığında bu imam arkadaşımıza ,arkadaşının dediği doğru idi ,kendi açısından bakarsak,çünkü imam hergün görevi icabı ,normal insandan çok dua okuyabiliyor idi ve bu konunun ilmini almış zorlanmaz diye düşünüldü…ancak biz kendisine ,

‘’evet bu bildiğin günlük,okuduğun bir şeyler,ancak lütfen başlayın,ve farkı göreceksiniz ‘’ diyerek kafasının karışıklığını gidermeye çalıştık…ve imam danışanımız sağolsun dediğimizi yapmaya başladı, ve verdiğimiz reçeteyi kuralları ile okumaya başladı ,

Ve gördük ki her zaman okuya bildiği duayı,besmeleyi,sureleri verdiğimiz sayı gibi mümkün değil okuyamadı.ve ve inanılmaz derecede zorlandı ve okuyamamasından kendisi dahi çok şaşırıp rahatsız oldu ,bir çocuk gibi ağlamalar yakınmalar ‘’okuyamıyorum ,tesbihleri çekemiyorum’’ demeye başladı…ve buradaki püf nokta işte burada…her şekilde bunu mutlaka okumak zorunda idi,bunu okurken bildiği duaları dahi karıştırıyor yanlış okuyor idi, bu durmda da bakarak okuması söylendi.

Elif Acun’un  bu nkonu ile diğerlerinden farkı bu idi,çünkü bunun özel olarak icazetini almış olmasıdır.

Peki,manevi reçete ve niyet terapisi okuyamayanlar ne yapıyor,yahut okuyamaması ne anlama geliyor?

Cevap: Çoğunlukla hastanın okumasını tavsiye ediyoruz,biliyorsunuz ki doktor ilaç verse bunu ,hasta yakını hasta yerine içerse,hasta iyileşir mi? Tabiki iyileşmez.Ama Hadislerde ve birçok kaynaklarda gördüğümüz üzere, başkası başkasına okuyup üflemesi ve iyileştirmesi yahut Rukye yapması hakkında bilgilerimiz var ve biliyoruz,bu yüzden Okuyamayanlar için en yakını,eşi,annesi vb kişiler destek ve okuma yapabiliyor,hastanın namına,ama bununda kuralları var ,mesela musallatlı hastada destek verile bilir,yahut bunun gibi hastaya göre değişir bunu da biz bildiriyoruz.

Ancak okuyacak kişiyede bazı kurallar söylüyoruz,çünkü okuduğu hasta üzerindeki ağırlık yahut cin saldırısı ona yansımaması için .Yoksa bu çok tehlikeli ve bir hastayı iyileştirme derken,ikinci bir hasta kişi ortaya çıka bilir,işte günümüzde devamlı hastalıkların çoğalma sebebi bu yüzden,bilinçsiz,hasta okuyanlar …

Hastanın okuyamaması ne anlama geliyor sorusuna gelince ,bu şu anlama gelir,Hastanın hastalık ve rahatsızlık derecesine bağlıdır.Okumada aşırı zorlananlar,sıkıntının çokluğu anlamındadır.

Peki,danışan okuyamadığı zamanlar en yakını okuyabilir dediniz,ve  ve bu yakını okuma yapmadan öncede yapması gerekenler var onları söylüyoruz dediniz,çünkü  hasta olan danışandaki cin yahut,negatiflikler yansımaması için dediniz. Peki bu kişiye icazet verdiğiniz anlamına mı geliyor,yani hastaya okuma yapan kişiye gerekli şeyleri söylediğiniz zaman,artık bu kişi her hastayı okuya bilir mi?

 

Cevap: Asla asla,bu icazet asla değil,sadece o anlık hastaya yardımcı olması için,hastanında okuyamadığı için ,mutlaka ona destek olması gereken biri olduğu için,bunu yapacak olan yakınının okumasına izin vermemizin anlamı o kişiyi bizim tarafımızdan korumaya almamız anlamına gelmektedir,yani ona icazet verilme olmuyor,biz okuyacak olan kişiyi korumaya alıyoruz demektir.Tbi şunun altını çizelim.Koruyan Allahtır .Ancak bu bizdeki bu konu ile ilgili icazetimizlen kaynaklı olan bir bize verilen yetkidir.bunu karıştırmamak lazım.

Yani esasen bu manevi reçeteyi verdiğimiz zaman,okuyan ve hasta olanı biz özel bir bağlantı içine alıyor ve  işin en ağırını ve niyetini biz alıyoruz.asıl yük bizde oluyor yani…esan hastanın ve okuyanın tüm ağırlığını asıl alan kişi niyetle beraber bizde oluyor.yoksa her hangi bir insan,yanındaki rahatsız bir insana niyet edip okumaya başlasa,kesinlikle o hastanın ağırlığını sıkıntısını kendisi çeker,kendi hastalanır,bu çok tehlikelere yol açar…

İŞTE BUDA BİZİM VERDİĞİMİZ MANEVİ REÇETE VE NİYET TERAPİSİNİN  SONUCUNUN DİĞER DUA VE AYET VEREN ALTERNATİF DESTEKÇİ VE HAVASS  İLİM İÇİNDE OLANLARIN,DANIŞANA VERDİĞİ DUA AYET İLE İYİLEŞMEYE VESİLE OLMAMIZDAKİ ORANIN % 90-95 E ULAŞMA SEBEBİ BU YÜZDENDİR.

Son olarak.manevi reçetenin şartları nedir?Ücretlimidir.?

 

Cevap: Manevi reçete ve teapisi tamamen ücretsizdir,diğer tüm çalışmalarımız ücretlidir.

Burada bize her kesimden insanın faydalanması için bir hizmettir.Yani kapımızı çalan  ve hastalıklarına dertlerine çare kapısı arayan ve maddi durumu olan ve olmayan herkesi eli boş göndermeden ,her şekilde bir hizmet sunmaktayız.

Ancak Manevi reçete ve terapi alacak kişinin şartları vardır.İyileşmesi için o şartları harfiyen yapması ve inanarak yapması şartı vardır.Kesinlikle harfiyen uygulamalı,sayı ve günlere dikkat etmesi zorunludur.

Şüphesi olması durumunda kesinlikle faidesi olmamaktadır.Lakayıtlık,şüphe ve gevşeklik kabul etmez bu yöntem.İtikadı inancı sağlam olması şarttır.

Ben harfiyen yaptım şifa bulamadım diyenlere diyoruz ki bu yöntemi harfiyen,itikat ile inanarak yapan kişide asla iyileşmeme gibi bir durum olmaz,diğerlerinde asla garanti kelimesi kullanmaz iken,bu yöntemde idealı konuşma sebebimiz ise,burada bire bir dua,niyet ve ayet,sure,esmaların okunması ile kaynaklı bir şifadır.bire bir kul Allahın ayetlerine duasına dayanır.

Ayetler,Esmalar,Surelerin keskinliği ve şifasından şüphe duymak imanı zedeler,imandan çıkmaya sebep olur Onlar en büyük en keskin ilaçtır.

Peki hepsini yaptığı uyduğu halde iyileşme olmasa ,kişinin kesinlikle itikad ve inanci ile bir sorunu vardır,yahut aldığı gusul,abdest,edep de sıkıntı mevcuttur,yada okumalarda gün atlaması olmuş kurallarda bir eksiklik yapmıştır.

 

 

 

 

 

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.