Gezi Blog'u
Site Slogan

MANEVİ REÇETELERİMİZDE VE HER ÇALIŞMAMIZDA ,DANIŞANLARIMIZA ABDEST ŞARTI SUNUYORUZ.PEKİ NEDEN?

 :

İnsan vücudu üzerinde yaklaşık 700 biyolojik aktif nokta (BAN) vardır. Bunlardan 66 tanesi, ‘ Agresi Noktaları’ olarak adlandırılan ekstra aktif noktalardır. Agresi noktalarından 61 tanesi abdest uzuvlarında yer almaktadır.
Abdestte azalar yıkanırken BAN faaliyete geçer, agresi noktaları denge kazanır. Bu sebepten dolayı abdestteki düzeni, sırayı bozmamaya özen göstermek gerekir.
Yüz yıkanırken mide, bağırsaklar safra kesesi, idrar yolları sinir sistemi ve üreme organları…
Kollar yıkanırken bağırsaklar, kalp, akciğerler, üreme organları, idrar yolları ve kan dolaşımı uyarılır.
Kulaklar yaklaşık 100 BAN’ dan ibaret olan ve hemen hemen bütün organlarla bağlantılı olan bir komuta merkezidir. Kulaklar mes edilirken bütün organlar uyarılmış olur.
Ayaklar yıkanırken hormon dengesini sağlayan ,büyüme ve üremeyi kontrol altında tutan hipofiz, böbrekler ve hemen hemen tüm organların faaliyetini etkileyen BAN uyarılır.
Abdest yükselen tansiyonu düşürür, başağrısını hafifletir, uyuklamayı yorgunluğu ve öfkeyi giderir. Soğuk SU kullanmak abdestin ve guslün sağladığı bu faydaları artırır. Ancak akciğer veya karaciğer hastası olanlar ağır ameliyat geçirenler, yaşlılar ishal halinde olanlar için ılık SU kullanmak daha iyidir.

Aile içerisindeki saadet, mutluluk, huzur çok önemlidir ve değerlidir. Çocuklarınızın ileride başarılı olması için, sizin hayattan lezzet almanız için aile saadeti çok önemlidir. Bu yüzden aile saadetinizi bozacak her türlü kavgadan ısrarla kaçınınız. Bir tartışma ortamı yavaştan oluşmaya başladığında, sinirlenmeye başladığınızda, incitici sözler söyleyerek, sevdiklerinizi kıracağınıza, üzeceğinize oradan uzaklaşın, lavabonuza gidin abdest alın. Burada önemli nokta şudur; Su, vücuttaki yedi ayrı özel noktaya temas edince sakinleştirici bir etki oluşur. Negatif elektriklenme nötr hale gelir. Bu noktalar uzak doğu tıbbında yüzyıllardır akupunktur noktası olarak tedavilerde kullanılır. İşte siz abdest alırken Su, bu noktalara temas eder. Siz farkında olmadan abdest ile bu noktalara Su sayesinde, uzman bir hekim müdahalesi gibi terapi yapmış oluyorsunuz. Abdest illa namaz kılmak için alınmaz. Aynı zamanda kalkan ve şifadır.

Hem maddi,hem manevi abdest insan vucudunda tıp olarak,bilim olarak ,manevi kalkan olarak kabul görmüştür.Bunu bir hadisi Şerif ilede sonlandıracak olursak.

hadisi şerifte Rasulullah Efendimiz s.a.v buyurmuştur,

”Abdest mü’minin SİLAHIDIR.”

 

 

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.