Gezi Blog'u
Site Slogan

REİKİDE BİR İLK’E İMZA ATIYORUZ

 

Reiki de Bioenerji gibi Uzak Doğu Kültürüne dayanan,ve oradan gelen bir şifacılık yöntemidir.

Reiki’nin Bioenerjiden bir çok farkları vardır,bunlardan biri Reiki i 1. Derece,2. Derece,3. Derece ve en son Masterlik olmak üzere 4 bölümden dereceleri vardır,ve Avuç içlerine çizilen çeşitli mandra ve seslenişler vardır.
Ancak bu avuçlara çizilen mandralar Reiki’ ye bağlanmak için anahtar olarak adlandırılır
Ama Elif Acun bunun gerçek yüzünü dile getirmiş, Hiç bir Bioenerji uzmanı ve Reiki Uzmanının dile getirmedikleri, yada bilmedikleri,belkide bilip dillendirmedikleri ,Reiki ve Bioenerji’ nin perde arkasını ,bilinmeyenlerini Tv Programlarında ve sosyal medyada dile getirmiştir.
Bunlardan biri Reiki’nin avuç içine çizilen mandıra ve onların adlarını söyleyerek Reiki şifalanma yapılmasının şart olma sebebinin esasen o mandraların Budistler tarafından kafir cin,ifrit yahut kendi tapındıkları Ruhanilere verdikleri isim ,şifre olup onları yardıma çağırdıkları idi.
Yıllar önce ilme ilk girdiği zaman, almış olduğu dünyevi 13 eğitimden biri olan Reiki’yi Mastırlık’da olmak üzere almış olan Elif Acun ,sonradan işin iç yüzünü keşf etmiş ,bu eğitimi alan bir çok kişide musallat vakâsına şahit olması,danışanlarına yaptığı şifa çalışmalarında asla Reiki kullanmamasına, eğitim olarak ta asla Reiki Eğitim vermemesine sebep olmuştur.
Bioenerji ellere mandra çizimi şartı olmadığı için Bioenerji uygulamasını da asla Uzak Doğu kültürünün kullandığı yöntemi kullanmayarak tamamen İslami kalıp içine bir ilk olarak Uygulamaya geçiren Elif Acun,Verdiği Bioenerji Eğitiminde de Hiç bir Bioenerji Uzmanına benzemeyen ve 40 gün içinde sadece İslami kalıp içinde eğitim sunarak bu farklılığı Eğitim alan danışanlarına da göstermiştir.
Şimdi bir ilke daha imza atan Elif Acun Reiki şifasınıda tamamen İslamı kalıba dökmüş,ve Mandraları tamamen Esmalar’ın Mandraları ile uyarlayarak tamamen İslami kalıba dökerek,yeni bir uygulamaya imza atmıştır.
Eğitim Almak isteyen tüm değerli Kardeşlerimize bu güzel haberi duyuruyoruz.😊

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.