Gezi Blog'u
Site Slogan

SİHİR BÜYÜ,NAZARDAN ŞÜPHESİ OLAN İŞİ HEP AKSİ GİDENLERE ÖNEMLİ BİLGİ

 

Hayatınızda,işlerinizde, sağlığınızda ve ailenizde devamlı sıkıntı,hastalık,aksilik, terslik, bereketsizlik vs şikayetlerinizde ki sebebi ,hemen sihir,büyü,nazar’a bağlamayın,
Vicdan kutunuzu bir açın kontrol edin ,Kimin ahını aldınız,kimin hakkına girdiniz, kimi kınadınız, kime haset edip kuyu kazdınız,ne kadar ve kaç sefer bencillik yaptınız,Hem Allah’a hem kullara söz veripte yapmadığınız kaç sözünüz var, yerine getirmediğiniz,
Hiç bir eksiğim yok ,hepsi tamam mı diyorsunuz?
Peki Aldığınız abdest,gusül’ün tam olduğuna ne kadar eminsiniz?
Tam mıdır Fıkıh’i ilimleriniz?
Hadi bırakın bir köşeye Kullara yapmanız gerekenleri,
Yaratıcınız Allah’ın size verdiği nimetlerine ne kadardır şükürleriniz ?
Çalıştığın patrona verdiği paranın,maaşın karşılığı her sene fuull çalışıyorsunda yaptığın işte ne kadar dürütlük yapıyorsunuz?
Hadi çok dürüstsünüz; işinde,patronuna,çalışan iş arkadaşlarınıza ortaklarınıza, yahut satış yaptıklarınıza peki?
Sonra!!! Şahsına, parasız,karşılıksız verilen , her biri paha biçilmez değerler taşıdığın organları, uzuvları,sağlığı,soluduğun nefesi oksijeni, yediğin rızkı,sevdiğin evladı,eşi,kazandığın paraları kazanacağın aklı,sağlığı,sana maaş veren patronu, vs görünürden görübmezden seni koruyan kollayan ,ve tüm bunları sana karşılıksız veren RABBİN,ALLAH ‘a yapman gereken vermen gereken Haklarını VERİYOR MUSUN?
ve Galu Belâda verdiğiniz sözü YERİNE GETİRİYOR MUSUNUZ?
Yoksa ne söz verdiğini bile hatırlamıyor musunuz ?

Siz kıytırık dünyada bir patronunun dediğini dinlemediğinizde, sözünden çıktığınızda,o işte sizi barındırıp çalıştıran,karşılıksız maaş veren kaç babayiğit patron tanıdınız dünyada? Var mı bildiğiniz?
Yok dediniz değil mi? Ne yaparlar?
Çıkartılırsınız işten,hangi işi yaparsanız yapın ,tüm iş verenleriniz sizi görevini yapmadığınız zaman işten atar,isterseniz kendi işinizin patronun olun,öyle olsanız dahi görevininiz başında düzgün olmaz iseniz batarsınız,

Battığınız zaman,işlerinden atıldığınız zaman ne olur? Hayatınız düzeniniz bozulur,ödemeleriniz yapamazsınız ,ailen ihtiyacını gideremezsiniz,aile içi çatışmalarınız çıkar,kiralar elektrik ödeyemesiniz,karınız bile terk eder,yiyecek ekmek bulamazsınız,,bunalıma girer sağlığınız, bozulur döngü devam eder.
.
İşte baktınız mı gıcırdayan,fazla açıp bakmadığınız neredeyse kullanmadığınızdan meteşesi paslanmış vicdan kutularınıza ,eksiklerinizi çıkarıpkontrol ettiniz mi?
ve önce çuvaldızı kendinize batırmanız gerektiğini , sonra , sihir,büyü nazar diye başkasına yıkılınmanız ,suçu atmamız gerektiğini anladınız mı ?
Siz, başta verdiğiniz sözde durun,Asıl Patronun ALLAH olduğunu idrak edin öğrenin, En büyük Potronunuz Kainatın Patronu Allah azze ve Celle olduğunu ,görev yeriniz dünyada ilk O’nun koyduğu kurallarını yapmanız ,görevlerinizi yapmanız gerektiğini ve Ona verdiğiniz sözü yerine getirmeniz gerektiğini HATIRLAYIN.
Kendi bakımınızı kendiniz yapın,size gönderilen ,RehberinPeygamber’şn s.a.v Kullanma klavuzlarınuz Kur’anın ve nasıl uygulayacağınız anlatan reçeteleriniz ,Fıkh ve İslam ilmihallerinizi iyi öğren…Sünnet uygulamayan Ümmet olmaz.
Tahareti tam olmayanın abdesti olmaz guslü olmaz ,abdes tam olmayanın namaz kılsada kabul olmaz,tadili erkansız okunan ayet ,ve namaz da kabul olmaz,cimri olanın ibadetleri makbul olmaz,Ahlak ve kalbin bozuksa seccadeleri parçala cennete asla kavuşmaz,Kuransız,besmelesiz,namazsız,abdestsiz iman olmaz,ben Müslümanım demekle müslüman olunmaz, icraati olmayanın lafına bakılmaz…Haram iş işleyende asla helal olmaz,

Velhasıl kelam kendine hayrı olmayan, Kendine düşen kuralları dahi Yaratıcısına yapmakta aciz olana nankör denir,Yaratanına Peygamberine kafa tutan ,nerden geldiğini kabul etmeyen ihanet eden sen bereket hayır zaten gelmez,Kendine hayrı olmayan başkasına fayda veremez.

Kimse de işlerinin rast gitmesini bu yüzden bekleyemez…
Hepsi bir bütündür ,biri eksik olamaz. Kılavuzu karga olanın burnu b..k tan nasıl çıkmaz demişse Atalarımız.
Allahına Yaratıcısına nankör olan görevini yapmayanın kılavuzu ,ifrit şeytan cindir,
Asla hiç bir işi rast gitmez düşman her yerini istila etmiştir geri çekilmez.

ELiF KURUÇAY (ACUN)

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.